Proč si připadám výjimečně ?

18. july 2016 at 11:43 | Łucie. |  Mé kecy 👌
Dobré "ráno" :)

Tak dneska Vám napíšu článek o tom, proč si připadám výjimečně. Výjimečně to není asi to správné slovo. Spíše bych použila slovo zvláštní/jiná/divná. Nazvěte to tak, jak chcete. Vím, zní to momentálně asi zvláštně, ale tak zvláštní to zase není Usmívající se . Asi.


Obdivuji spoustu lidí, kteří se například dokáží hned zkamarádit s někým cizím a asi po deseti minutách jejich rozhovoru už rozmazávají své soukromí. Proboha proč? Já bych někomu jen tak něco říct nemohla, jelikož si na to dávám FAKT velký pozor a osobní problémy řeším jen s rodinou. Respektive s mou mamkou. Ano, pár věcí z mého osobního života jsem už na blog napsala, ale to nebyly žádné tragické věci, které bych měla držet v tajnosti. Dle mně.

A i když si myslíte na blogu že jsem úplně normální 16-cti letá holka, možná vás trochu vyvedu z omylu. Čtěte dál.


★ Nechci nejlepší kamarádku ★

Teď si asi říkáte: "Není ta holka vadná?" No asi je. Trošku. Málo.
Měla jsem nejlepší kamarádku. Kamarádily jsme se už jako malé holky. Poté se stala nějaká hádka mezi našimi rodiči a kamarádit jsme se přestaly. Přibližně před dvěma lety jsme se díky facebooku zase zkamarádily. Začali jsme chodit ven a tak dále. Zase z nás byly ty nejlepší kamarádky jako zamlada. Ovšem do té doby, než jsem zjistila, že jsou všichni lidé na tomto světě falešní. Našla si kluka a na mně jakoby zapomněla.

Mou nejlepší kamarádkou je v tuto chvíli moje maminka. Můžu ji říct všechno. Nikde s tím nepůjde, pomůže mi, pochopí mně a podpoří mně. Jsem za to ráda, jaký mám s ní vztah. Toto je opravdová nejlepší kamarádka!

★ Nerozumím si se stejnom věkovou kategorií. Většinou

Nevím proč, ale odjakživa jsem se kamarádila s o dost staršími lidmi. Asi to bude tím, že sama si nepřipadám, jako by mi bylo tolik, kolik mi je, ale jakoby mi bylo víc. Psychicky i fyzicky. Teda když vynechám to, že občas mám své blond chvilky. Pár kamarádek ve stejném věku mám, ale jsou to také výjimky, se kterými se můžu bavit opravdu o všem a které se nechovají, jako by jim bylo 10.

Dám Vám příklad. Od září jsem chodila do 1.ročníku. Říkala jsem si: "Už je to střední, holky tam budou mít rozum na pravém místě." Haha. Na druhou stranu je zase pravda, že ze začátku to bylo všechno dobrý. Postupem čase se vše zhoršovalo. Jedna slečna ze třídy si našla kluka. Na tom by nebylo nic divného, kdyby o něm nezačala celých 7 hodin a 5 dní v týdnu mluvit. PROBOHA! Jak desetiletá holčička, která dostala obrovského medvídka...

★ Mám více kamarádů mezi klukama

Stejný případ jako s odstavcem nahoře. Mám radši kluky.Už jak jsem chodila do školky, vyhledávala jsem klučičí společnost, jelikož jsem si s holkami nerozuměla. Jsou jiní ve spoustě věcech. Nepomlouvají(v 98% případů). Dá se s nimi bavit o všem. Poradí mi lépe než holky. Nakupování s nima netrvá 8 hodin. Takže tak.

★ Nesnáším někam chodit sama

Ať už do školy, do obchodu, k lékaři → prostě kamkoliv. Mám pořád takový divný pocit, jakoby na mě každý čuměl Smějící se . Ale on to asi fakt bude jen pocit. Mám radši, když jdu s někým a povídáme se. Zvyšuje mi to sebevědomí.

★ Zvířata beru jako vlastní
"Kdyby zvířata uměla mluvit, ztratili bychom našeho nejlepšího přítele."

Už odmalička jsem byla velký milovník zvířat. Obzvlášť psů, koček a koní. Bezmezná láska ke zvířatům mi mimochodem vydržela dodnes. Jsem přece Beran, mám to přeci předurčené. Jsem přesvědčená o tom, že zvířata nám rozumí lépe, než si my, lidé, myslíme.

★ Mám přesně naplánovanou budoucnost
Nedávno jsem se zeptala mé kamarádky, co plánuje po škole, do budoucna. Její odpověď byla: "Já nevím." Já osobně mám tohle naplánové od hlavy k patě. Vím, co udělat, kdyby mi například nešel obor, který jsem si vybrala a podobně. Do detailů.

★ Jsem upřímná

Dnešní svět je plný přetvářky, lží a nenávistí. Upřímnost je drahý dar, který nemůžeme očekávat od laciných lidí. Nelžu, nepřetvařuji se. Dělám vše tak, jak je to správné. Když mám o někom pochybnost, řeknu mu to do očí (popř. napíšu), ale ne že budu po celém městě roztrubovat jaký ten člověk je. To je totální shit.

Tak jsem snad na nic nezapoměla. Kolik z nás je "divných"? Pochlubte se.


 


Poll

Byl/ a jsi tady? ♡

♡ Klik ♡

Comments

1 MichaEla MichaEla | Web | 18. july 2016 at 11:57 | React

Skvělý článek! Myslím, že každý je něčím jiný a zvláštní.. Ve třech příkladech se vidím taky.. Mám jen jednu pravou kamarádku a jinak kamarádím pouze s klukama.. Je to mnohem lepší.. Také nesnáším někam chodit sama.. A upřímná jsem z devadesáti procent taky:)

2 Intuice Intuice | Email | Web | 18. july 2016 at 12:06 | React

Myslím si, že každý je "divný". Každý je jiný  něčím, než Ti okolo. A proto je svět tak pestrý. :-)

3 Dendy Dendy | Web | 18. july 2016 at 12:53 | React

Kdybychom všichni nebyli nějakým způsobem divný, byla by na světě nuda.

zvu tě na giveaway

4 Silmarilli Silmarilli | Web | 18. july 2016 at 13:06 | React

Souhlasím...já jsem taky nikdy nebyla typ člověka, co se hned rozpovídá, bohužel můj partner jo a těžce jsem si zvykala na to, že plno věcí o mě okolí bude vědět....

prvně jsem měla v plánu se ti vyjádřit ke každému bodu, ale dělat to nebudu, protože bych se akorát opakovala. V plno věcech s tebou naprosto souhlasím a chovám se dost stejně ...možná kro mě naplánované budoucnosti. Tu já naplánovanou nemám a plánovat ani nechci. Vždycky když jsem se o to pokusila, byla jsem pa příšerně zklamaná a tak uplně nevím, jestli mi to za to stálo...

5 Ev. Ev. | Web | 18. july 2016 at 13:32 | React

Já jsem mega divná :D
Všechny body, kromě dvou posledních máme stejné. Jsem upřímná, ale někdy se upřímnost nevyplácí, což už mě za ty léta život naučil. Svoji budoucnost nemám naplánovanou absolutně vůbec, v tomhle máš můj obdiv, obzvlášť když je ti "jen" 16. Mně je skoro 21 a absolutně nevím, co se svým životem.

6 Lauralex Lauralex | Web | 18. july 2016 at 13:34 | React

Važ si toho, že jsi výjimečná (neb divná, nazývej to, jak chceš), každý je výjimečný. A divní lidé jsou ti nejlepší, věř mi.
-----

Mít nejlepší kamarádku je dar, ale někdy je opravdu lepší, na nikoho se nevázat. Já už ji asi tak nechci. Mám jednu a je vlastně moje nejlepší, jsem za ni strašně vděčná, ale už to nikdy nebude takové, jako napoprvé a jak jsem si to představovala. Měla jsem nejlepší kamarádku 20 let. Vlastně jsme byly spíš sestry než kamarádky. A jednoho dne, jen tak, se na mě prostě vysrala. Asi to bylo to nejlepší, co pro mě nakonec mohla udělat, než si hrát dál na falešnou kamarádku, ale zažít už to nechci.
Ale buď ráda - co ráda, děkuj bohu, že můžeš věci řešit alespoň s rodiči. :)

Co se týče stejné věkové kategorie, v té nemám žádné kamarády. Ti, s kým se bavím, jsou buď mladší nebo naopak starší. A vyhovuje mi to.

Miluju chodit sama! Ale jde o to kam. Jsem člověk se složitou osobností a všechno, co se mi děje, potřebuju někde rozchodit, vypustit to ze sebe. Miluju jen tak vít batoh, a projít se do lesa, při nejhorším klidně i po Praze. Ale na druhou stranu nerada chodím sama na koncerty, výstavy, výlety a tak. V tom mě mrzí, že nemám s kým chodit.

7 Lucka Lucka | Email | Web | 18. july 2016 at 14:13 | React

Ahoj, přeji pěkný den. Tvůj článek mě zaujal a tak se k němu chci taky vyjádřit 'pár' větičkami... :)
Je mi 17 let a je to pro mě takové období, kdy stále přemýšlím co se mnou vlastně bude. Jsem na střední škole, obor kadeřník, a stále přemýšlím, co se stane, když školu nedodělám? Nezvládnu zkoušky? Jak už jsi ty zmínila, že víš co budeš dělat, já taky. Nevzdám to, zkusím to znovu, ovšem na jiné škole, protože mám nějaké svoje cíle a hodnoty a nechci skončit špatně. Když se zamyslím nad nejlepším kamarádstvím a nad svými kamarády, tak nemám žádné nejlepší přátele už od dětství, ale netrápí mne to. Od mala jsem si zvykla na to, že se spoléhám sama na sebe. Kolektiv mě mezi sebe moc nebral, protože jsem asi vážně jiná,než ostatní. Mám svůj vlastní názor a pohled na svět a kdyby to někdo slyšel, tak si určitě řekne, že to nemohlo vypadnout z pusy nějaké sedmnáctileté holce, ale opak je pravdou. Nejednou jsem o sobě a svých 'moudrech' slyšela, že zní jakoby vycházely z úst dospělé ženy. Když se kouknu na mé kamarády a zamyslím se nad tím co řeší, jak se chovají, jaké mají názory, tak si často říkám, co tam vlastně dělám? Že si přijdu jako z jiného vyspělejšího světa. Abych řekla pravdu, přijdu si, že nepatřím nikam, že jsem nenašla přátele, kteří by byli jako já nebo mě alespoň chápali. Nechci a nemám potřebu znít oproti mým kamarádům a ostatním povrchně/namyšleně, ale prostě cítím, že jsem oproti nim na úplně jiné úrovni.
Já jsem z malého městečka a na školu jsem se rozhodla, že půjdu do velkoměsta, abych zažila, jak se říká, na vlastní pěst, se o sebe postarat sama, s určitým finančním obnosem na týden. Brala jsem a stále to beru jako zkušenost, která se mi v životě bude určitě hodit. Občas mám také chvilky, kdy se chovám jako malé dítě, ale to přejde a pak jsem zase ta vážná, která vypadá, že se neumí bavit. Celkově jsem chtěla změnit svůj životní styl a začala jsem cvičit, je to fakt čerstvé, takže ještě nejsou vidět pokroky, ale jsem za sebe ráda, že jsem se vrátila k mým koníčkům. Opět jsem začala blogovat, cvičit, rozhodla jsem se, že budu mít během školy brigádu, tak doufám, že to dopadne a cítím se fajn. I když okolí kolem mě většinou není v pohodě, tak já se mám fajn a snažím se pořádně žít! :)
Ke článku jsem se vyjádřila podle mě, co si o tom myslím a můžu jít šťastně uklidit můj pokoj. Přeji hezký zbytek dne.

P.S.
s blogem teď zažíváme nový začátek, tak bych byla ráda, kdybyste se mrkli a popřípadě tam po sobě něco zanechali, udělali byste nám velkou radost! :)
http://mujzivotvpismenech.blogspot.cz/

8 NevímHahah NevímHahah | 18. july 2016 at 15:48 | React

Ahoj. Promiň, ale tohle ti musím napsat. V dnešní době si připadají všichni výjimečně. A když se je někdo zeptá na důvody, řeknou tak polovinu toho, co jsi sem napsala. Takové chování mi teda výjimečné nepřipadá. Všichni jste naráz introverti, na nic si nehrajete, jste velcí snílci.. a při tom to děláte jenom protože je to teď prostě in.

9 ♥Lina & Rose♥ ♥Lina & Rose♥ | Web | 18. july 2016 at 18:00 | React

Moc pěkný článek! :))
Myslím, že tak nějak každý člověk je něčím jiný, zvláštní, divný, nebo bychom také mohli říct, že nikdo není stejný. Ale spíš bych viděla problém v tom , že ne každý to dává najevo. Zkrátka zdání klame. Znám lidi o kterých nevím co si mám myslet ani po x letech. Asi je to tím, že jsem je neměla možnost víc "poznat".
Ale myslím, že hodně lidí se bojí být takový jaký je (což naprosto chápu, protože málokomu můžeme natolik věřit, aby toho například nějak nezneužil).
Také záleží na tom čím si kdo prošel.

10 Natalie Natalie | Email | Web | 18. july 2016 at 18:36 | React

Krásný článek!
Já mám většinu věcí také stejně až na to, že chodit někam sama mi nevadí no :-)

11 ~*~Janii~*~ ~*~Janii~*~ | Web | 18. july 2016 at 20:53 | React

krásný článek, který má hlavu a patu, moc hezky napsané ve většině souhlasím :)

12 Taychimono ze světa plujícího v řešetu Taychimono ze světa plujícího v řešetu | 18. july 2016 at 23:17 | React

Má to tak tolik lidí, že mi nepřijde, že je to zvláštní a divné, a tak bych tě v tomhle ohledu považovala za tuctovou holku. Důvod být odlišný je spíše v tom, jak člověk přemýšlí a jak se chová. A v tomto ohledu je člověk jedinečný, ale může mít něco společného s ostatními. A tohle jsou vlastně věci, co máš společného s tolika lidmi.  (podobných článků jsem četla nesčetně a taky to tak mám sama). Ale jinak moc hezky napsané. :-)

13 Rory Rory | Web | 19. july 2016 at 10:19 | React

Obdivuju lidi, kteří mají naplánovanou budoucnost. Já jsem také ten typ, co řekne "nevím". :D Ale velkou spoustu toho máme společného. :)

14 Lokcky Lokcky | 19. july 2016 at 11:17 | React

Za zvláštní tě nepovažuji. Jsi jako každá jiná, nic zvláštního nenalézám. Zvláštní lidi se chovají jinak,  a ne jak ty popisujes..  Neber to jako kritiku,  prosím.

15 steel32 steel32 | Web | 19. july 2016 at 11:32 | React

taky moc nechápu, jak ty lidi se dokážou s někým bavit chvíli a už svěřovat takový tajemství :D
jinak to s těma klukama, chozením samotná a zvířatama mám stejně :D a závidím ti, že máš naplánovou budoucnost, já s tím mám děsnej problém :DDDD
ale asi jsem divná jiným způsobem :DD

16 jennifermoonenc jennifermoonenc | Web | 20. july 2016 at 13:58 | React

Velice zajímavý článek. :)

17 Hannah Hannah | Email | Web | 23. july 2016 at 19:47 | React

Já asi taky budu divná...já sice nejlepší kamarádku mám a děkuji za ní, ale kdysi dávno jsem taky měla jednoho, který mě vysloveně vysával a manipuloval se mnou...proto jsem se dlouho bránila oslovení "nejlepší kamarádka", ale našla jsem jí..vlastně se s touhle holčinou znám od základky...hale já např. miluji nosit crop topy, a teď už u nás ve městě lidi vídám v crop topech, ale tak před rokem, dvěma, jsem měla pocit, že na mě koukají jak kdybych se zbláznila :-D upřímná sem taky, a někomu by mohlo připadat divné, jaká jsem...protože já dokážu být někdy docela crazy :-D Jinak s tou budoucností to mám půl napůl...žiji v přítomnosti, ale přemýšlím nad tím, co bych chtěla nebo co může být v budoucnosti...jako mám třeba naplánováno, čeho bych měla dosáhnout např. do 5 let, ale spíš tím stylem "ano, do 5 let, ale teď je teď, takže uvidíme, kam mě život zavede."

18 V. V. | Web | 25. august 2016 at 11:31 | React

Každý je svým způsobem hroznej podivín...někde pod tou slupkou. Mám ráda lidi, co tu slupku nepotřebují a nestydí se za svou zvláštnost.
S mnoha body to mám podobné, prostě jsme hold introverti. Ale neboj, divní jsme úplně všichni. ;D

19 Susane S. Susane S. | Web | 25. august 2016 at 11:35 | React

je to zvláštní ale shodujeme se v každém bodě :D trochu mě to děsí :D .. ale neboj nejsi divná :) jenom originální, svá a to je jedině dobře :) jsem moc ráda, že se tento článek objevil na stránce blogu, protože jinak bych na něj asi nenarazila.
- nechci nejlepší kamarádku jednoduše proto, protože nevěřím holkám :D je to divné když jsem sama holka, ale větší důvěru mám v klucích, hlavně v tom svém
- pro příklad: mám 10 kamarádů, z toho 8 jsou kluci :D
- už jsem si jakž takž zvykla chodit všude sama, do dvých 15 jsem chodila k lékaři ještě s babičkou, od 16 už se na mě vyprdla a řekla že už jsem velká na to aby chodila semnou :D
- já si ze své věkové kategorie rozumím s málokým, většinou si s nimi nerozumím jednoduše protože jsou ještě moc dětinští a nerozumí mému pohledu na věc, který je ovlivněn staršími lidmi :)
- moc pěkný článek :)

20 Joina Joina | Web | 25. august 2016 at 11:54 | React

Defakto to máme skoro stejný tedy až na tu kamarádku. Ale né každý je falešný v mém okolí to taky není zrovna nejlepší, ale musíš buď hledat nebo sám svět ti někoho nadělí. A ty zvířata. Strašně se bojím jakého koliv zvířete kdybych si měla na nějaké sáhnout.

21 Sonya Sonya | Email | Web | 25. august 2016 at 12:06 | React

[8]: [14]: Bez urážky autorke článku, ale s vami dvomi musím súhlasiť.

22 Lore Lore | 25. august 2016 at 12:20 | React

další special snowflake? :D
běžte už s tou vyjímečností někam

23 Slečna Nikdo Slečna Nikdo | Email | Web | 25. august 2016 at 12:25 | React

Řekla bych, že hodně blogerů je na tom podobně. Často se setkávám s tím, že blogeři jsou introverti, nebo se nějakým způsobem odlišují od většiny. Nebo oboje.
Několik bodů z tvého popisu na mě také sedí.

24 Magda T. Magda T. | Email | Web | 25. august 2016 at 12:32 | React

Žádný z uvedených bodů mi bohužel moc zvláštní, divný ani vyjimečný nepřipadá.

25 Amazonka Amazonka | Web | 25. august 2016 at 12:49 | React

Kdyby to měl bejt nějakej popis tvojí osobnosti, proč ne. Ale důvody, proč jsi divná/jiná ba dokonce výjimečná? Když myslíš. Mě si nepřesvědčila.

26 Inka Inka | Email | Web | 25. august 2016 at 12:51 | React

Taky mi na tom nic zvláštního nepřipadá, takhle se popisuje spousta lidí. Zvláštní, že se kvůli tomu všichni cítí strašně výjimečně, někdy byste se měli všichni sejít a pogratulovat si navzájem.

27 Jess Jess | 25. august 2016 at 13:02 | React

Nejsi výjmečná. Znám tucty takových jako ty.

28 periastringer periastringer | Email | Web | 25. august 2016 at 13:19 | React

Vždyť takových jako ty, je v dnešní době holek spousta. Asi 25 mojich kamarádek se chová stejně jako ty. PS: Nejsi svou povahou tím pádem ani výjimečná, ani divné atd. Zajímalo by mě co ti na tom příjde divného. Já jsem strašný retard a dělám neustále pohyby jako bych byla z léčebny. To je divné, né holka která je jako tucty jinejch.

29 Wye Wye | Web | 25. august 2016 at 14:14 | React

No to nene! A já už si začínala myslet, že ta existence sněhových vloček je jen mýtus! Dáš mi autogram, prosím?

30 Any Any | Web | 25. august 2016 at 14:15 | React

Taky si přijdu divná, protože si se svými vrstevníky vůbec nerozumím. Sleduji jiné filmy, poslouchám jinou hudbu, čtu knížky (a je jedno jaké). Jinak přemýšlím, vždycky jsem si dobře rozuměla s učiteli ve škole a nedělalo mi problém si s nimi povídat. Přijdu si divná, protože neznám ve svém okolí nikoho, kdo by to měl stejně jako já. A to je asi ten jediný problém. Lidi tady píšou do komentářů, že takových, jako ty, znají spoustu. Jenže kolem tebe nebo mě se nevyskytují a tak se cítíme jedinečně(?). V tomhle vidím jádro pudla.

31 Tulačka Tulačka | Web | 25. august 2016 at 14:20 | React

Tohle není divnost, pouze máš prostě jiné povahové rysy než skupinka lidí se kterými se stýkáš... Zapátrej v okolí, vyjdi lidem s podobnými zájmy a názory naproti (diskuze na netu, místní sraz lidí s podobnými zájmy) a zjistíš, že minimálně 30% populace je na tom stejně :D ale celkově mi tyhle vyjmenované body přijdou relativně normální. Obzvlášť mezi blogerkami :)

32 Eleanor Eleanor | Email | Web | 25. august 2016 at 14:26 | React

Taky si casto pripadam divna. Se starsimi si take rozumim, na stredni jsem byla exot, protoze jsem si cetla misto reseni kosmetiky a manikury. Narozdil od tebe ale miluji osamele prochazky, jen ja a sluchatka. Ostatni at si mysli co chteji. S plany jsem pak skoncila-ucim se improvizovat. Vzdy mi totiz vse vyhorelo :D

33 Neir Neir | 25. august 2016 at 14:32 | React

Poznám minimálne 20 ľudí, ktorí sa s tebou zhodujú vo všetkých bodoch a vymenujem ti tucty ďaľších, s ktorými máš spoločné jednotlivé body....áno, možno vo svojej skupinke ľudí si iná, ale nie si special snowflake,  sú to len povahové črty, ktoré majú ďaľšie milióny ľudí na planéte a pre väčšinu je taký človek ako ty úplne normálny :)

34 Fialka Bellossom Fialka Bellossom | Web | 25. august 2016 at 14:45 | React

skvělý článek :-)

35 ČAPILO ČAPILO | Web | 25. august 2016 at 14:48 | React

Wow, no ty jsi ale tak vyjímečná, jiná, zvláštní a unikátní! Wow!

Já taky nechci nejlepšího kamaráda. Mě by stačil člověk, kterej by na mě nekoukal jako na kupu hnisu.
Taky si nerozumím se stejnou věkovou kategorií. Já si totiž nerozumím s nikým.
Nemám kamarády.
Nesnáším někam chodit obecně.
Zvířata jsou mí jediní kamarádi.
Taky mám přesně naplánovanou budoucnost. Co nejdřív si udělat zbroják. I když to se mi nejspíš nepovede, protože u testů zjistí, že jsem magor. Takže si tu bouchačku koupím asi na černým trhu. A pak? Pak se odpráším.
Já jsem ten nejupřímnější člověk na světě.

Takže vidíš, že většinu věcí mám stejných jako ty. Ale narozdíl od tebe jsem fakt vyjímečný.

Narodil jsem se na vzdálené planetě Sheredos, ale teď jsem tu, protože mě poslali do vyhnanství.
Vyhrál jsem pětkrát za sebou nejprestižnější soutěž ošklivosti Miss Hnis.
Kvůli mému vzhledu mě zavřeli jako exponát do panoptika nestvůr, vystupoval jsem v cirkuse a použili mne jako hlavní postavu v reklamě na kondomy. Já jsem totiž ten nejlepší důvod, proč šprcky používat.

36 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 25. august 2016 at 14:52 | React

Tak mít nejlepší kamarádku je vždycky riziko. Mám blízké kamarády, ale ne nejlepší a když jeden z nich zradí nebo prostě sejde z očí a mysli, jsou tu další. Ale to, že si tvá kamočka našla kluka a na tebe zapomněla je v tomto věku normální.

Taky si nerozumím se svými vrstevníky- odmalička. Byla jsem vždy mentální vyspělejší než můj ročník. Na druhou stranu musíš narazit na lidi, kteří jsou na tom podobně. Tečka.

Jasně, že zvířata jsou jiná liga v porozumění. A je jedno jaké znamení jsi že ti to došlo.

Detailní propracování budoucnosti s možnými plány A, B, C atd. jsou i mojí prioritou ^^

U toho posledního, chyby děláme všichni a ta upřímnost se většinou nevyplatí, ale já se taky s ničím neštvu, někdy jsem až moc radikální, ale dělám to proto abych se především netrápila já a aby se netrápili zbytečně i jiní.

Divná nijak nejsi. Prostě patříš k vyvrhelům společnosti jak tě okolí bere, nevidí do tebe, tak je to štve a říkají že jsi divná. Já bych řekla, že jsi normální v tom dobrém smyslu slova :)

37 Takara Takara | 25. august 2016 at 14:55 | React

jj, všichni jsou éra, jenom já jsem letadlo :-)

až na bod:
Nesnáším někam chodit sama ★
Zvířata beru jako vlastní ★
to mám stejně, no a pocit výjimečnosti/zvláštnosti/divnosti ten s Tebou nesdílím :-)

38 Mark Mark | 25. august 2016 at 15:08 | React

Nic z toho co jsi psala tě divnou nedělá. V tom případě je výjimečný a jiný vlastně každý člověk což je v podstatě pravda, ale jsou i lidé podle mě, kteří jsou skutečně výjimeční. Výjimečnými je dělá třeba to, že jsou velmi dobrými umělci jako Leonardo Da Vinci nebo někdo takový nebo že jsou třeba velmi dobrými sportovci nebo někdo kdo je výjimečně citlivý a dobrý člověk.

39 Ersiana Ersiana | Email | 25. august 2016 at 15:08 | React

Právě jsem nepřečetla nic co by tě dělalo vyjímečnou nebo divnou nebo podobně. Pardon.

40 Sefir Sefir | Email | 25. august 2016 at 15:37 | React

Též se radši bavím s klukama a pokud možno o něco staršími než jsem já, existují jen dvě holky, se kterými se bavím víc jak s klukama, ale jen jedné bych řekla cokoliv, i to největší tajemství, protože je v jistých ohledech jako kluk, řekne na rovinu co si myslí, nezakrývá svou tvář maskou, prostě kluci jsou méně často takoví, že si na něco hrajou... Má to jediný háček, když si začnu něco s někým žárlivým

41 Anita Anita | Email | Web | 25. august 2016 at 16:05 | React

Musím říct, že jsme si hodně podobné. S těmi kamarády to je těžké. Celkově jako s lidmi v dnešní době. Každej je buď povrchní nebo falešný. Měla jsem kamarádku, se kterou jsem se bavila celou základku, obě jsme byly "jiné", ale potom si uvědomila, že je stejná jako ostatní a na mě začala koukat jako na vyvrhela, nechala se zkrátka zlákat davem, klasika. V dnešní době se nemůžeme spolehnout na nikoho jiného, než na sebe. I já mám dost dobrý vztah s mamkou. :) Kluci jakožto kamarádi jsou opravdu lepší, ale málokdy poznáš, kdy jsou jenom kamarádi. Už se mi párkrát stalo, že kluk "předstíral" že je můj kamarád, aby poznal, jestli má u mě šanci.. trochu trapas.:D Jinak moc hezký článek! Je docela odlehčující vědět, že nejsem jediná divná.:D:)

42 Kejta Kejta | Web | 25. august 2016 at 16:07 | React

[39]: Já se též omlouvám, sice jsme každý nějaký, ale výjimečnost bych to nenazvala :) nic ve zlém :)

43 Switch Switch | Email | Web | 25. august 2016 at 16:18 | React

Tu maminku Ti docela závidím.

Se stejnou věkovou kategorií si taky nijak nerozumím - na táboře jsem se s nimi vůbec nebavila. Zato mladší kluci, to je jiná, s těma je vždycky sranda a mají mě rádi.
Mám to tedy opačně než ty a ráda s mladšími kamarády blbnu, připadám si mladší, jsem nezodpovědná. Nemám ráda lidi v mém věku. Snaží se chovat tak dospěle... (nebo je to možná chování pro lidi v mém věku typické?) Je s nima nuda a s některými staršími je to ještě horší (ne se všemi!).

Už jsem zmiňovala, že "mladší kluci, to je jiná". Obecně si rozumím taky spíš s kluky. Možná je to tím, že se radši nechám otravovat a poslouchat na sebe dvojsmyslné narážky než se objímat s holkami a psát si na fesjbůček "Miluju Tě lásenko moje ♥..."

Zvířata nesnáším (ne vyloženě, že bych je hubila, ale nechci se o nic starat, jen o sebe #dočasné_stanovisko).

Mně pořád někdo lže. Myslím, si, že nelhat nejde, ale nejsem zase nějaký extra pesimista, abych tvrdila něco jako že "lži jsou všude kolem".
Záleží o koho jde. Někomu se zalhat bojím. Někomu se bojím říct pravdu. Ale jo, lžu a často.

Hmmm. Abych to shrnula, ani jedna z věcí co jsi napsala, mi jako důvod k pocitu výjimečnosti nepřijde. Možná ta, upřímnost, pokud je to tedy samozřejmě pravda, ale jak říkám, myslím, že lže každý ;-)

Tenhle komentář zní hodně skepticky, je tak i myšlený. Sorry, mám bad day... Ale velmi pěkný blog, to se musí nechat.

44 Sonya Sonya | Email | Web | 25. august 2016 at 16:19 | React

Ešte mi tak napadlo, že jediné výnimočné, čo som tu na celom našla, je oddelenie "?" od slova rovno v nadpise, to som zatiaľ nevidela :D

45 Xira Xira | Email | Web | 25. august 2016 at 16:25 | React

Nevím jestli by sis měla připadat až tak výjimečně, protože body proč jsi taková, sedí i na mě.

46 Wendy Wendy | Web | 25. august 2016 at 16:29 | React

Nenapsala jsi v čem jsi divná. To jmJE divný

47 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. august 2016 at 17:40 | React

No tak jsem hledala a nenašla jsem v tom jedinou výjimečnou věc. Spíš všechno, co procpává "o sobě" (nu, přitom takoví často vůbec nejsou) tolik lidí tvého věku jako výjimečné, že je výjimečné, když to někdo neprocpává.

48 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. august 2016 at 17:40 | React

[44]: Ono je tam tolik chyb, ať už pravopisných, typografických nebo jen ve skloňování, že ani to není výjimečné :D

49 I am Jane I am Jane | Web | 25. august 2016 at 18:05 | React

[45]: Souhlas!!!

50 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | Email | Web | 25. august 2016 at 18:11 | React

"...všichni lidé na tomto světě jsou falešní." Teda to bych si mohla brát osobně! ;-) Souhlasím, že HODNĚ lidí je falešných. Není správné házet všechny do 1 pytle!

51 Myrtila Myrtila | Web | 25. august 2016 at 18:28 | React

Myšlenka článku je hezká a dobře napsaná, ale myslím, že to nejsou nijak výjimečné věci, protože každý druhý v mém okolí je jako ty.

52 Lex Lex | 25. august 2016 at 18:34 | React

No nevím, jsem úplně stejná :-/

53 Sudeki Sudeki | 25. august 2016 at 18:58 | React

Mhmm... nejsi sama.
Měla jsem nejlepší kamarádku od první třídy, ale pak si našla jinou - lepší - a mě si přestala všímat...
Zvířata jsou nejlepší, lidský druh je příšerný.
Nesnáším, když musím jít někam, kde je hodně lidí. Třeba ve městě nebo v hospodě... vždycky chodím někam sama a úplně cejtim ty jejich pohledy, jak mě propalují a dívaj se na mě jak na mimozemšťana.
Mmchdm já se kamarádím spíš s mladšíma, ale ne moc, nesnáším děti (mladší 7 let), hlavně ty malý do čtyř let -_-
Mnohem víc "kamarádů" mám přes internet, co se týče tRPG a anime ^^

54 myfairfavourite myfairfavourite | Web | 25. august 2016 at 19:10 | React

Jsem trochu jako ty.:3

55 Katie Katie | 25. august 2016 at 19:34 | React

Jsem uplně stejná jako ty, akorát já neplánuji budoucnost jako ty, protože v mém v životě co jsem si všechno náplánovala tak se pokazilo takže radši žiju ze dne na den. No a s tou nejlepší kamarádkou, bohužel moje také nejlepší kamaráda si našla kluka a už taky na mě zapomíná. Hlavně že jsme si říkali že se budem bavit "napořád".

56 Cíťa Cíťa | Web | 25. august 2016 at 19:41 | React

No páni, další holka co si myslí jak je jiná. Strašně mě štve, jak se každý ohání i tím jak je upřímný a nefalešný, zatímco ostatní jsou hovada neupřímná. Já ti klidně dám menší porcičku upřímnosti. Holek jako ty je milion a už jen tím, že si myslíš, že jsi něco extra se k nim zařazuješ. Každá má blog a každá je tak strašně jiná a každá se raději drží od společnosti, protože jsou všichni hloupý nebo falešní :)).  Je to nechutný jak se každý v dnešní době nějak poukázat na svoji malou osobnost. Jasně, každý se nějak liší ale každý se někomu podobá.

57 Kika Kika | Web | 25. august 2016 at 20:14 | React

nie si zvláštna :D len proste normálna :)

58 Heaven Heaven | Web | 25. august 2016 at 20:17 | React

Promiň, že tohle mi nepřijde až tak vyjímečný... každý jsme určitě něčím jiný, ale tyto vlastnosti nemám na světě jen ty.

59 Rory Rory | 25. august 2016 at 20:45 | React

Takových já znám.

60 retrofeeling retrofeeling | Web | 25. august 2016 at 20:48 | React

Bohužel, též nevidím v textu žádnou "výjimečnost", naopak mi tohle přijde platné pro většinu lidí... Zkrátka, z řady nevystupuješ.

61 R. R. | Web | 25. august 2016 at 21:46 | React

ha, a já jsem stejně blbá kráva jako ostatní :)

62 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 25. august 2016 at 22:06 | React

Máme hodně věcí společných :)
Jen tu nejlepší kamarádku jsem tedy vždycky chtěla no..

63 ginger-blueberry ginger-blueberry | 25. august 2016 at 22:37 | React

Upřímně (doufám, že upřímnost bereš zcela upřímně :D) ?
Nejsi jiné/divná/vyjímečná ...(nebo vlastně ano, jsi ... každý takový je)
Přijde mi docela vtipné, kolik lidí kolem mne si myslí, že jsou jiní ... Aniž by si uvědomovali, že takovými jsou i všichni ostatní.
Též i já si o sobě (z mnoha důvodů) myslím, že jsem jiná ... ale myslím, že v takových to případech je lepší používat termín "nejsem normální", "nejsem v průměru", "nejsem v modusu" (shodli jsme se, že je to lepší hodnota :D) v této jasně "věci" ... :D
Krásný den ;)
-B-

64 Pražský poděs Pražský poděs | Email | Web | 25. august 2016 at 23:03 | React

A myslíš si, že si za to zasloužíš postavit pomník, nebo co jako?

65 Johnny Johnny | Web | 26. august 2016 at 6:27 | React

Každý je divný. A každý je zároveň zúfalí nudne normálny. Aj ty, aj ja

66 K. K. | Email | Web | 26. august 2016 at 8:36 | React

Já jsem výjimečná možná akorát tím, že se nepovažuji za výjimečnou.

67 Nikdo Nikdo | 26. august 2016 at 9:24 | React

Páni, jsi upřímná, to je taaaak divný! Ehm, ehm. Od tohohle článku jsem fakt čekala víc. Každý má něco, díky čemu si může připadat výjimečně, ale tohle podání mi přijde hloupé, promiň.

68 Porcelanová panna Porcelanová panna | Email | Web | 26. august 2016 at 9:33 | React

V čem jsi jiná? Tímhle? Milá, timhle ani omylem...máš poněkud jiné představy o tom co je být jiný. Nejsi černá ovce.

69 Sophie Sophie | 26. august 2016 at 9:44 | React

Klid, takhle výjimečně se cítí ve tvém věku každá. :)

70 Psiren, The Angel of Khaos Psiren, The Angel of Khaos | Email | Web | 26. august 2016 at 9:56 | React

No, výjimečně si jenom PŘIPADÁŠ, to je v pořádku.
Výjimečný si může připadat každý, i ten největší hňup (bude-li hňupství považovat za něco neobyčejného), ale jestli někdo výjimečný opravdu JE, to lze těžko posoudit, a nejméně to může posoudit o sobě člověk sám.

71 lovitka lovitka | Web | 26. august 2016 at 10:21 | React

To je hrozně špatná formulace. Tohle "zvláštní/výjimčná/divná", zní hrozně násilně, jako že máš potřebu se akorát vyčlenit z "tuctového stáda", které - tadá - ve skutečnosti neexistuje! A jo, člověk má občas potřebu dělat spoustu věcí jen proto, aby si připadal zajímavě... a je to hrozně zbytečné, protože i bez podobných představ výjimečnosti má každý svou vlastní cenu v tom, co dělá, jak se chová, jak přistupuje k ostatním... nepotřebuješ žádný special snowflake syndrom, aby sis mohla sama sebe vážit :)
Třeba ty poslední tři body jsou hrozně pěkné věci. Jen nemají svou hodnotu v žádné výjimečnosti nebo divnosti, ale prostě jen v tom, že je to fajn přístup k životu :)
Myslím, že by stačilo nazvat to jako "pár zajímavých věcí o mě", ne "proč jsem výjimečná" a měla bys o dost méně negativních komentářů ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.